کردوان سفلی

خسارت گسترده زلزله در شهر شنبه

تاریخ:سه شنبه 20 فروردین 1392-ساعت 22 و 45 دقیقه و 24 ثانیه

ساعت 16:22:49 امروز زلزله‌ای به بزرگی 6.1 در مقیاس ریشتر بخش کاکی از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند. مرکز این زمین لرزه 6.1 ریشتری شهر کاکی در نزدیکی خورموج گزارش شده و زمین‌لرزه در عمق 12 کیلو‌متری زمین به وقوع پیوسته است. بر اساس این گزارش به دلیل زمین لرزه نسبتا شدید کوه مند در اطراف کاکی ریزش شدید داشته و گرد و خاک زیادی در اطراف کوه دیده می‌شود

بیشترین خسارت وارده در شهر شنبه بوده، بطوریکه حجم گسترده ای از این شهر دچار خسارت شده و خبرها حکایت از کشته شدن 40 نفر تا لحظه ارسال خبر است. بیش از 850 نفر مجروح این زمین لرزه نیز تا کنون به بیمارستانهای همجوار خصوصا خورموج اعزام شده اند که حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است. سیستم آبرسانی و برق منطقه‌ای شنبه نیز بر اثر زلزله قطع شده است و تلفن های همراه نیز از دسترس خارج شده اند.

شدت این زلزله نیز به شهرها و روستاهای همجوار نیز رسید که شدت زلزله در کردوان به  3/9 ریشتر و به مدت 11 ثانیه بطول انجامید.

باران بهاری در کردوان

تاریخ:یکشنبه 18 فروردین 1392-ساعت 21 و 05 دقیقه و 27 ثانیه

بعد از گذشت چند ماه ، شاهد دو بارش باران شدید و غافل گیر کننده در کردوان بودیم این بارش ها که در دو نوبت صبح شنبه و یکشنبه (17 و 18 فروردین) به طور سیل آسا صورت گرفت.